Ahmet Bulut GÖK – BİZ ANTALYASPORUZ

İlk elin günahı olmaz mottosuyla, sıcak ve boğucu geçen yaz mevsiminin gölgesinde Süper Lig Cemil Usta Sezonuna merhaba dedik.

21.45’te başlayan lig maçları, 25 dakikada bir verilen su molaları zaten lige alışma evresinde olan taraftarları takıma alıştırmaya engel olsa da ilk haftalar itibariyle takımların son derece diri ve güçlü olduğunu gözlemledik. Seyir zevki açısından son derece güzel ve çekişmeli maçların olduğunu söylersek sanıyorum hata etmiş sayılmayız.

Süper Lig 2019-2020 sezonunda başta Antalyasporumuz olmak üzere tüm takımlarımıza başarı dileklerimizi iletiyor, sezonun futbolcu, taraftar ve yönetimler açısından sorunsuz ve sağlıklı geçmesini canı gönülden temenni ediyoruz.

Gelelim maça…

Süper Lig’in 2019-2020 sezonu 1. Haftasında deplasmanda Göztepe ile karşılaşan Antalyasporumuz, Bornova Stadı’nda oynanan karşılaşmayı Diego Angelo’nun golüyle 1-0 kazanarak sezona 3 puanla başladı. Müsabaka boyunca rakibine pozisyon dahi vermeyen takımımız elde etmiş olduğu haklı galibiyetle bu sezona güzel bir başlangıç yaptı.

Yaz ve Ara dönemlerin olmazsa olmazı transferlerdir. Taraftarlar her gün elleri F5’te transfer kovalarken haklı olarak geçen sezondan eksiklerimizi bilen taraftarlarımızın da beklentisi yeni transferlerin bir an önce takıma katılması yönündeydi. Şu ana kadar  Aatif Chahechouhe ile kısmen de olsa kanat sorunumuzun çözüleceğini düşünebiliriz. Yeterli midir ? sorusuna cevap verirken zorlansak da Bülent Hoca’nın her sene olduğu gibi bu sezonda sorunlara ve sorulara aldırış etmeden üstesinden geleceğine eminiz.

Defans hattı, orta saha ve özellikle FORVET hattına yapmamız gereken 3 nokta transferin elimizi rahatlatacağını söylemeliyim. Gara Oğlan Doukara’nın gidişi, Mevlüt’ün takımdan ayrılışı hücum anlamında bizi etkilese de yönetimin bu konuya mesai harcadığına inanıyoruz.

Taraftarlarımızın da dile getirdiği üzere, takım yaz sezonuna girmemişçesine 34. Haftadan itibaren kaldığı yerden devam ediyor gibiydi. Birbiriyle oynayama alışmış oyuncu grubunun en büyük etkisi de bu olsa gerek. Bu konuda takımımız üzerinde büyük emeği olan Bülent Hocamız ve teknik ekibini kutlamak gerek.

Yeri gelmişken, Antalyasporumuzun yeni sezon formalarına bir göz atın derim. Yeni sezon Akdeniz Akşamları formamız gündelik kullanımlar açısından son derece uygun. Düz kırmızı ve beyaz formalarımız da kültürümüze uygun ve kimliğimizi yansıtır cinsten..

Biz Antalyasporuz; Antalyasporla kalın…