Aldırma Akrep Aldırma

Spor Toto Süper Lig’in 12. Haftasında Akhisar Belediye ile karşılaşan Antalyaspor’umuz, 3 puan parolasıyla çıktığı müsabakadan puansız ayrıldı. Zirve takibini sürdüren takımımız müsabaka boyunca zaman zaman etkili ataklar geliştirirken son dakikada gelen gole engel olamayarak rakibine boyun eğdi.

Ne yazık ki karşılaşma hakkında söylenebilecek tek cümle olan, “önümüzdeki maçlara bakacağız” klişesi dışında konuşulacak herhangi bir şey yok. Sahada Antalyaspor için ter döken her bir futbolcumuza, takımımız üzerinde emeği olanlara teşekkür ederek maç yazısını burada sonlandırıyorum.

Hafta boyunca Antalya’da bir bayram havası esmiş, tüm Antalya halkı Akhisar Belediye maçına davet edilmiş, “Tribünde 30 bin Antalyalı” diyerek kampanyalar başlatılmıştı.  Karşılaşmaya bir gün kala Antalyaspor camiasında kılıçlar çekildi. Eski Başkan Cihan Bulut ile Yeni Başkan Ali Şafak Öztürk arasındaki sözlü kavga başladı. Yaklaşık 7-8 aydır paralarını alamayan yürekli futbolcularımıza, kulüp çalışanlarına ve daha nicelerine ödemeler yapılacakken yaşanan gelişmeler tüm camiada soğuk duş etkisi yarattı.

Konuşulması gereken konular saha içi olması gerekirken saha dışı etkenler maçın önüne geçti. Takımımızın üst üste aldığı başarılı sonuçlar bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki, müdahale gecikmedi ve golleri ağlarımızdan çıkarmaya başladık teker teker. Gollerin Akhisar’dan değil kendi içimizdeki İrlandalılardan gelmesi işin acı boyutuydu.

Haftalardır elde etmiş olduğumuz başarılı sonuçlarla buralara gelen Antalyaspor’un, bu tür saha dışı olaylarla anılması bizleri son derece üzmüştür. Umut ediyorum ki Antalyaspor’umuz içinde bulunduğu durumdan kurtulup bir an önce ortaya koyduğu karakterli oyunu sürdürecektir. Bugüne kadar saha dışı olayların mezesi olmamış ve bundan sonra da olmayacak olan kulübümüze güveniyoruz. Sahada elinden gelenin fazlasını yapan, terinin her bir damlasını Antalya için döken her bir oyuncuya teşekkür ediyoruz.