Ali Şafak Öztürk: Yüzüne tükürsen…

Ali Şafak Öztürk: Yüzüne tükürsen…

Antalyaspor’da Başkan Ali Şafak Öztürk, sosyal medya hesabından sert bir paylaşım yaptı.

Başkan Öztürk, yaptığı sert açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Birlikte yeni sezonu galibiyetle açmanın sevincini yaşadık!
Başkanlık sürecimde gördüğüm başarıya ulaşmaktaki en büyük etken, doğru kimyayı, aile ortamını oluşturmaktır. Eğer siz yönetimiyle, teknik ekibiyle, oyuncularıyla ve taraftarıyla birlik olup, birbirinize güvenirseniz işte o zaman her türlü engeli aşarsınız!
Başkan olarak tamamladığım iki sezonda da Avrupayı kıl payı kaçırdık. İlk sezonumuzda Antalyaspor tarihinin en fazla puanını toplayarak, Antalyaspor tarihinin en başarılı dönemini yaşadık! Diğer sezonda ise düşmenin en büyük adayı olarak gösterilen takımımızı son hafta mağlubiyetiyle 7. yaptık. Kulübümüzü kendi şirketlerini batırıp Antalyaspor’umuzu da neredeyse batıracak olan, oyuncu transferlerinden komisyon alan, yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyecek soytarıların elinden kurtarıp, itibar ve vizyon kazandırdık. Bağırsakları temizledik!

Maalesef ülke olarak takıntılarımızdan birisi hedef koymaktır. Bizim olduğumuz her yerde hedef bütün maçları kazanabilmek, en iyisini yapmaktır. Ha bu yolun sonu Şampiyonluk mu olur, Avrupa mı olur, orta sıralar mı olur hepimiz göreceğiz. Ama hedef konusunu uzatıp, takıntı haline getirmek yerine, bu güzel yarıştan keyif alalım! Şunu da ekleyeyim, ben bu sezon ki kadar karakterli ve güçlü bir ekiple hiçbir zaman çalışmadım! Eğer diğer sezonlarda zor imkanlarla bunları başardıysak inanınki bu sezon daha iyi yerlere gelebiliriz!

Ama başkan transfer dediğinizi duyar gibiyim. Yahu her seferinde yaptığımız gibi yine gerekeni yapacağız! Mali durumumuzdan dolayı en doğru şartların oluşması için dikkatli davranıyoruz ve ona göre oyuncu takviyesi yapacağız. Ama ilk başta eldeki kadroya güvenin!!! İlk maçımızda çıktığımız ilk onbir, ligin 2. en düşük yaş ortalamasına ve en fazla Türk oyuncuya sahip onbiri. Yani planlarımız doğru işliyor!

Ahkam kesmek, kötülemek çok kolay… Yeri gelecek bu takım kötü oynayacak, kaybedecek ama birlik olursak kötü günlerimizde kısa olur ve hepimiz gelecek başarıların mimarı oluruz! İyi günde ve kötü günde bu takımın yanında olun arkadaşlar! Seviliyorsunuz!”