Antalya Aşkına Herkes Ayağa

Yapılamayan transferler, gelenler, gidenler, sözleşmesini feshedenler, kaçanlar ve kalanların gölgesinde bir yaz sezonunu geride bıraktık. Yaz döneminin olmazsa olmazlarından kamptan haberler, söyleşiler ve transfer söylentilerini beklemeye koyulduk. Kulübümüzün içinde bulunduğu durumun üstüne piyasalardaki olumsuz hava da eklenince maddi anlamda çıkmaza giren takımımız verimli bir yaz dönemi geçiremese de Bismillah deyip yeni sezonu açtık.

Futbolcu-Taraftar bütünleşmesiyle destan yazarak lige tutunduğumuz bir sezonun ardından Spor Toto Süper Lig’de ilk maçımızda Kayserispor ile karşılaştık. İlk 15 dakika rakibimizin baskısından kurtulamazken, bu dakikadan itibaren tam öne çıkmaya başlamıştık ki hakemin oyuna müdahalesi gecikmedi ve Charles oyundan atıldı, giydiği bembeyaz formalar kadar beyaz bir sayfa açarak başladığımız sezonda ne yazık ki rakibimize 2-0’lık skorla mağlup olduk. Sezonun ilk maçı günahı olmaz deyip önümüzdeki maça düşünmeye başladık.

Yapılan transferlerimizin lisans sorunu çözülüp ilk 11’e dahil oldukları zaman daha iyi olacak mıyız? Evet. İlerleyen haftalarda takımımız oturdukça mücadelemizin üst seviyelere çıkacağına olan inancımız tam. Fakat kaçırılmaması gereken bir nokta var ki takımımız alternatifsiz kadrosuyla kalan haftaları nasıl geçirir, oluşabilecek sakatlıklarda, kart cezalarında ne tür bir reaksiyon gösterir, bunu bilmiyoruz. Transfer sezonu devam ediyor, ilk 11’e yönelik gerçekleştirilecek 3-4 transfer, elimizi güçlendirecek, kısmen de olsa buruk başladığımız sezona umutla bakmamızı sağlayacaktır. Aksi takdirde sezonu bu şekilde tamamlamamız mümkün gözükmüyor. Karalar bağlamak için çok erken lakin önümüzde bir gerçek var ki kadromuz Süper Lig’i kaldıracak düzeyde değil. Antalyaspor için maddi sıkıntı yeni değil, bugünlere kadar maddi sıkıntılarla gelen bir takımız. Yönetimiyle futbolcusuyla şanlı taraftarıyla bütünleşince karşısında hiç kimselerin duramayacağını geçen sezonun ikinci yarısında gördük. Yıkılmadan mücadele ettiğimiz Kasımpaşa (2-3) maçı, Ankara’nın ayazında Doukara ile gelen 3 puan (0-1) bunların göstergesi. Tüm bunların ışığında takımımıza yeni sezonun başarılar getirmesini diliyoruz.