Antalyaspor’da sakatlardan kötü haber

Antalyaspor’da sakatlardan kötü haber

Süper Lig’in 12.haftasında evinde Gaziantep FK karşısında 2 puan kaybederek moral bozan Antalyaspor’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Kırmızı-Beyazlılarda kaybedilen 2 puanın yanı sıra 3 futbolcunun da sakatlığı can sıktı. Mücadelenin 33.dakikasında Oğuz Ceylan’ın sert darbesiyle oyundan çıkmak zorunda kalan Amilton Silva’nın köprücük kemiğindeki bağların koptuğu belirlendi. Karşılaşmayı sakatlığı gerekçesiyle tamamlayamayan Bahadır Öztürk’ün de adalesinde yırtık olduğu belirlenirken, genç futbolcunun da durumunun ciddi olduğu ifade edildi.

Ferhat da sakatlandı

Mücadelenin büyük bölümünü sakat sakat oynayan Ferhat Kaplan’ın da yapılan incelemeler sonucunda durumu netleşti. Deneyimli file bekçisinin de tıpkı Bahadır gibi adalesinde yırtık tespit edildi.

2-3 hafta yoklar

Sağlık ekibinin yaptığı incelemeler sonucunda 3 futbolcunun da 2-3 hafta sahalardan uzak kalacağı belirlendi. İlk kontrollere göre; Başakşehir, Trabzonspor  ve Alanyaspor maçlarında oynamalarının zor olduğu ifade edilirken, bu sakatlık sürelerinin kısaltılması için sağlık ekibi yoğun bir çalışma başlattı.