Antalyaspor’dan 3 madalya birden!

Antalyaspor’dan 3 madalya birden!

Antalyaspor triatlon branşı hafta sonunu 3 madalya ile tamamladı. Sporcularımız başarılı sonuçlar alarak Antalya ve İzmir’de yapılan yarışlarda kürsüye çıkmayı ihmal etmedi. Antalyaspor Triatlon Takımı, Antalya’da yapılan Tahtalı Run to Sky ve Chimera Run, İzmir’de yapılan 19 Mayıs Yol Koşusu Yarışı’nda toplamda 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

VUKULOVA GÜMÜŞ MADALYA ALDI

Akdeniz’in büyüleyici kasabası Çıralı’da ilk defa düzenlenen ve tarihi, mitolojiyi, dağları ve denizi hep birlikte kucakladığı 28.8 kilometre uzunluğundaki Chimera Run patika yarışına yurt içi ve yurt dışından bir çok sporcu katıldı. Çıralı sahilinden başlayıp Yanartaş, Ulupınar, Maden Koyu ve Boncuk Koyu’nu takiben Çıralı’da sona eren ve toplam 1000 metre irtifa kazanılan yarışta, sporcumuz Tatiana Vukulova yaş grubunda 3 saat 50 dakika 17 saniyelik derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

BİR GÜMÜŞ DE YILMAZ’DAN

Çıralı beldesinde deniz seviyesinden başlayan ve 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesinde sona eren Tahtalı Run to Sky yarışına ise sporcumuz Hüseyin Yılmaz katıldı. Dünyada emsaline az rastlanan güzellikte bir parkurda gerçekleşen yarış, toplamda 28 kilometrelik parkur içerisinde ortalama eğim yüzde 20 civarında ve yer yer yüzde 50’leri geçiyor. Hüseyin Yılmaz, yüzde 85 patika, yüzde 15 asfalttan oluşan yarışı, 5 saat 10 dakika 40 saniyede bitirerek yaş grubunda gümüş madalyayı alan isim oldu.

PELİS’TEN BRONZ MADALYA

İzmir’de yapılan 19 Mayıs Yol Koşusu’nda ise kırmızı beyazlı ekibimizi Pelin Pelis temsil etti. Pazar günü saat 08.00’de gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Koşusu, Konak Meydanı’ndan başlayarak deniz kenarından devam edip, Üçkuyular Vapur İskelesi 5’inci kilometreden dönülerek yine Konak Meydanı’nda bitti. Pelin Pelis, 10 kilometrelik koşuda 49 dakika 34 saniyelik süre ile yaş grubunda bronz madalyanın sahibi oldu.