Arayış?

Geçen haftaki yazımda diziliş bundan sonra nasıl olacak diye belirtmiştim. 4-4-2 diziliminden sonra 4-1-4-1 dizilimi dikkat çekiciydi. Hatta çoğumuz ilk 11’de Chico’yu görünce şaşırmışızdır diye düşünüyorum. Diziliş değişikliğinin nedeni ne?

1-Arayış

2-Mevlüt’ün sakatlığı

3-Taktiksel

Ben oyumu ilk şıktan yana kullanıyorum. Chico’nun da orda olması bana göre bir arayışın göstergesi. Üst üste aynı 11 ile iki maça çık(a)madık. Kazanınca her şey unutulur. Maçı kazansak da ikinci yarı pozisyonlar verdik. Hakemin Ankaragücü lehine vermediği bir penaltı var. Bunları göz önünde bulunduralım.

Ayrıca deplasmanda yakaladın mı atacaksın. İlk yarıda kaçan çok pozisyonumuz var. Kaçırdıkça rakip güç alır. (Rize maçımızı hatırlayın Boffin maçı çevirmişti). Attığımız gol de ise biraz şans bizden yana. Tabi Hakan’ın yükselen formu devam ediyor. Bizim açımızdan bu orta saha eksikliğinde çok iyi. Eksiklik derken oyuncu eksikliği değil. Oynayan oyuncuların sahada bir hayalete dönüşüyor olması. Özellikle Danilo son maçlarda kötü. Hücuma yönelik orta saha ancak ayağına top gelmiyor. Geldiğinde ise genellikle olumsuz kullanıyor. Ancak hoca da Danilo’yu oynatmaya devam ediyor dikkatimi çeken başka bir durum.

Sonuç olarak bazen her şeyden çok üç puan önemlidir. Bu maçta olduğu gibi. Kazanma alışkanlığı elde etmemiz lazım. Deplasmanda her şeye rağmen gol yemememiz iyi bir haber. Önümüzde Galatasaray maçı var. Eksik ve yorgun gelecekler. Maçı kazanıp momentumu arkamıza almamız lazım. Zaten bu maçtan sonra milli araya giriyoruz. Galibiyet çok iyi olacaktır.

Galatasaray maçından sonra görüşmek üzere.