Başka Antalyaspor Yok

Her şeyden önce cümlelerime yeni sezon dileklerimle başlamak istiyorum. Malumunuz, iki sezon önce Avrupa Kupalarının kıyısından dönen Antalyaspor, geçen sezon ise küme düşmemek için oynadı. Gerek futbolcuların yetersiz hırsı gerek yönetimin değişmesi takımda ve taraftarlarda büyük olumsuzluklar yarattı. Yaz döneminde ise yine ekonomiksel anlamda krizlerle burun buruna geldik. Umarım şehir, takım, yönetim üçlemesi bunun üstesinden gelir ve herkesin ligden “düşer” dediği, güvenmediği Antalyaspor herkese cevabını verir. Gelelim dün ki maça. Bu maçı Antalyasporlular olarak merakla bekledik. Çünkü takımın kötü geçen sezondan ve krizlerden sonra performansı merak konusuydu. Maçın ilk 15 dakikası bizim adımıza hüsrandı ve neticesinde de golü ağlarımızda gördük. İlerleyen dakikalarda Charles’a verilen haklı kırmızı kartla farklı mağlubiyet beklerken takımımızın performansı ben de dudak uçuklattı. 11 kişi rakip sahaya gidemeyen Antalyaspor eksik takımla daha iyi oynadı fakat yine golü bulamadık ve mağlup ayrıldık. Bireysel olarak çok eleştirici bir insan olduğum burada da eleştiri yapmadan geçemeyeceğim.

Nazım Sangare: Herkesin övdüğü bu futbolcuda hiçbir maçta etki göremedim. Sadece süratli fakat onun dışında ne orta açabilme ne sağlıklı pas verebilme ne de timing anlamında belli bir özelliği yok, nitekim ilk golde büyük hatası var.

Birkan & Doğukan: Umarım gelecekte kendilerini çok geliştirirler ve bu forma altında büyük başarılara imza atarlar ama şu an kendilerine şans verilmemesi kanaatindeyim. Yusuf gibi alt liglerde bir takıma kiralık olarak yollanabilirler. Çünkü maçtaki heyecanları, topun sürekli ayaklarına dolaşması bizi sahada zora sokuyor. Orta da bulunan mali krizin transfer yapmamıza yarattığı engelin farkındayım ama mutlaka ve mutlaka tecrübeli isimler şart. Bu şekilde ligde kalabileceğimizi sanmıyorum. Umarım beni utandırırlar ki bu durumdan zevkle de utanırım.

Kayserispor maçında ki hatalarımızdan ders çıkarıp Konyaspor maçına iyi hazırlanmalıyız nitekim bu sefer rakibimiz oturmuş kadrosuyla daha dişli.

“Başka Antalyaspor yok!” diyerek cümlelerime son veriyor ve gelecek hafta tüm şehri stadyumda buluşmaya davet ediyorum.