Beklenenden Fazlası

Milli mücadelenin ana merkezi , ülkemizin başkenti , başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün mekanı Anıtkabir’in bulunduğu Ankara’daydık Atatürk’ün Ordusu olarak. Maç hafta içi olmasına rağmen yine güzel bir çıkartma yaparak takımımızı yalnız bırakmamıştık. Kazanırsak nelerin olabileceğinin farkındaydık.

Futbol oynamaya elverişli bir Ankara akşamında başladık mücadeleye. Kazanırsak zirveye yaklaşacaktık. Maçın ilk dakikalarında karşılıklı birbirimizi tarttık. Daha çok orta sahada geçti mücadele. Dakikalar 18’i gösterdiğinde kazanmış olduğumuz serbest vuruşta , şansımızın da yardımıyla golü bulmuştuk. Kalemizde birkaç tehlike görmemize rağmen ilk yarı bu sonuçla bitti.

İkinci yarı yine sıradan taktiğimiz kapanmaya geçtik. Bu taktiği sevmiyorum. Kalene ne kadar yaklaştırırsan gol oranı o kadar yükselir. Neyseki Boffin birkaç kritik kurtarışla takımı ipten aldı. Ayrıyeten Fathi kritik topları dışarıya attı. Biz de bu esnada bulduklarımızı kaçırınca maç 1-0 lehimize tamamlandı. Yine şanslıydık. Skoru korumayı başarıp 3 puanla evimize döndük.

Sezon başında birçok otorite bizim düşeceğimiz konusunda hemfikirdi. Hatta bazıları için ilk düşecek takımdık. Beklentiler ligde kalabilmemiz yönündeydi. Gelmiş olduğumuz şu noktada liderin sadece 2 puan gerisindeyiz. Öyle bişey ki hafta sonu da liderle oynuyoruz ve kazanırsak lideriz. Tabii diğer maç sonuçlarına göre yerimiz şekillenecek olsa da en azından geçici de olsa zirve kokusu extra motivasyon katacaktır.

Son sözüm Antalya halkına. Şehrimizin en büyük dinamikleri arasında olan Antalyasporumuzu bu kritik maçta yalnız bırakmayalım. Sahadaki oyun önemli ama oyunu da etkileyen taraftardır. Görevimiz büyük. Bize yakışan da bu. Eğer bu şehirde Şampiyonlar Ligi ya da Uefa Avrupa Ligi marşları çalsın istiyorsak bırakmak yok , sonuna kadar ekibimizin yanında olmalıyız. Zorların takımı büyük Antalyasporumuza bu müsabakada başarılar diliyorum. Ne demiştik “UMUTSUZLUK BİZE YASAK!!! ÇÜNKÜ BİZ ANTALYASPORUZ!!!”