Biz Antalyasporuz

Büyük Antalyaspor Taraftarı.

Gururla, inatla, yılmadan, korkmadan, “Biz Antalyasporuz” diyerek başladığımız sezonun bir haftasını daha geride bıraktık. Ne haftaydı ama…

Geçtiğimiz hafta alınan Beşiktaş galibiyeti yalnız futbolcuları değil hepimizi rehavete sokmuştu, bu yadsınamaz bir gerçek. İşte böyle başladık Rize karşılaşmasına. Oyun anlamında istediğimizi sahaya yansıtamasak da mükemmel bir geri dönüşe imza attık. 10 kişiyle mücadele ettiğimiz müsabakanın uzatma dakikalarında gelen 2 gol uzun süre hafızalardan çıkmayacak cinsten. Rakibimizi 2-1’le geçerken 4 haftada alınan 7 puan hiç de fena bir ortalama değil ancak oyun kalitemizi geliştirip sahaya yansıtmamız birinci önceliğimiz olmalı.

Geride kalan 4 hafta itibariyle karamsar bir tablo çizmiş, gereken uyarılarımızı yapmıştık. Bu uyarıları kulak arkası etmeyen yönetim, koltuğu Ali Şafak Başkana devretti. Ayrı geçirdiğimiz 9 ayın ardından yeni yönetimimize, Ali Şafak Öztürk Başkanımıza kavuştuk. Takım da dahil olmak üzere taraftar ve tüm kent öylesine özlemişiz ki Ali Şafak Öztürk’ü, alınan 3 puanı değerli başkanımıza armağan etmek hiç de fena bir jest olmaz değil mi?  Kendisi taşın altına elini koyarak sahipsiz olmadığımız gerçeğini bir kez daha hatırlattı bizlere.

Korkmaz hocamız savunduğu ve inandığı değerlere sahip çıkmaya bu hafta da devam etti. Batuhan ve Doğukan. Üzerine titrememiz gereken genç oyuncularımız. Bülent Hocamız her iki oyuncumuzdaki cevheri görmüş olacak ki, onlara sahip çıkıp arkalarında durmaya devam ediyor. Sahada savaşan ve terinin son damlasına kadar mücadele eden bu gençlere sahip çıkmamız hepimizin görevi. Sahada tecrübesiyle gençlerimize ışık olan başta Diego, Boffin, Yekta, Hakan ve diğer futbolcularımız, yorulmak nedir bilmeden baskılı ve göze hoş gelen futbolu ilerleyen haftalarda taraftarlarımıza izletecektir.

Maçın bir diğer dikkat çeken noktası ise Konyaspor karşılaşmasında takımından ayrı kalan 07 Gençlik Taraftar Grubumuzun, Rize karşılaşmasında Kuzey Kale Arkasındaki yerini almasıydı. 90 dakika boyunca desteğini esirgemeyen 07 Gençlik Taraftar Grubumuz koca bir alkışı hak ediyor.