Bülent Hoca’ya Tebrikler

İlk 11 açıklandığında Bülent Hoca’nın Beşiktaş’ı durdurmaya yönelik bir taktikle maça çıkacağını düşündüm. Kanatları iyi kullanan ve ataklarının çoğunu kanatlardan yapan Beşiktaş takımına karşı merkez özellikli 5 orta saha ile çıkıp rahat pas trafiği yapmak ve oyunu ortaya yıkıp rakibi zayıf noktasından vurma amacı. Tebrikler. Harika iş.

Maça iyi başladık. Takımın dizilimi ve oyunu oldukça düzenliydi. İlk iki golde son zamanlarda biraz fazla eleştirdiğim Hakan Özmert yapması gerekenleri yaptı ve 2-0 öne geçtik. Ancak yediğimiz ilk gol gerçekten saçmalık ötesi. Santradan gol yemek? Diğer gollerde de santra sonrası tehlike yaşadık. Gelecek maçlar için bu durumdan ders alınmalı yoksa attığımız golün anlamı kalmaz. Takımı bölge bölge değerlendireyim bu hafta.

Forvet: Doukara elinden gelenin fazlasını yapıyor. 3 golünde içinde Doukara var ama yalnız. Yalnız derken yedeği yok. Geçen hafta da söyledim. Sakat/Cezalı durumu oluşursa o maçta yapmamız gereken tek şey gol yememek olur. Drole ise tecrübesiz. Hızlı, teknik ama biraz sakin kalmayı öğrenmeli. Biraz haddini bilmeli. Gerisi kendiliğinden gelir.

Orta Saha: Tam olarak yapılması gerekeni yaptılar. Rakibin oyununu bozdular. Orta saha merkezinin üstünlüğünü elimize aldık. Dikkat ettiyseniz Şenol Güneş’te Tolgay’dan katkı almadığını düşünüp çıkardı. Rakibin oyun planını bozmuşuz demektir bu. Doğukan ve Harun. Gençlerimize tebrikler. Orta sahada gözüme batan isim yine William Vainqueur. Hücum katkısı yok. Defans kısmında da göze batan bir şey görmüyorum. Bu vesileyle Zeki Yıldırım’a sesleneyim. Bir an önce geri dön kaptan. Orta sahada eksik olan sensin.

Defans: Diego, Diego, Diego. Kaç top karşıladı sayamadım. Göze batan tek hatası maçın ilk dakikalarında Oğuzhan’ın kaçırdığı pozisyon. Golle sonuçlanmadığı için şanslıyız. Geri düşseydik zor çevirirdik bu maçı. Sol bek pozisyonunda yine aksadık. Aly Cissokho’nun lisansı bir an önce çıkarılmalı. Defans konusunda Bülent Hoca’ya soru: Hocam böyle bir maçta Salih varken Bahadır tercihi şüpheli. Zaten orta sahada iki genç var. Bu tarz maçlarda tecrübe de lazım. Gençlere karşı değilim ama kontrollü olmakta fayda var.

Kale: Boffin değil de sanki Buffon vardı kalemizde. Beşiktaşlılar gol diye sevinmeye hazırlanırken, ben “aha yedik” derken sahneye çıktı hepsinde. Tek hatası yediğimiz ilk gol diyebilirim. Topu yumrukluyorsan havalandırman lazım. Orda topu yere vurdu ve Negredo’ya ortam hazırladı. Tabi öncesinde topun arkaya sarkmasında defansımızın da suçu var.

Son olarak bu galibiyet bizi havaya sokmasın. Rakip çok fazla net pozisyon kaçırdı. İkinci yarıda bırakın yarı sahayı kendi ceza sahamıza kapandık. Şans faktörü bizim yanımızdaydı kabul edelim. Tabi burada rakibin gücü de bir etken. Sonraki maç içerde Rize ile. Umarım bazı sorunlar çözülür ve “TARAFTAR” desteği ile galip gelen taraf oluruz.

Tebrikler Bülent Hoca

Tebrikler ANTALYASPOR