Bülent Korkmaz: İlk hedefe ulaştık

Bülent Korkmaz: İlk hedefe ulaştık

Süper Lig’in 30. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u ağırlayacak Antalyaspor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, haftalık olağan basın toplantısında gazetecilerin karşısına geçti.

Kırmızı-Beyazlıların iki haftadır kazandıklarına dikkat çeken Korkmaz, ilk hedefleri olan 41 puana ulaştıklarına vurgu yaptı. İkinci yarıya başlarken zor bir virajdan geçtiklerini ifade eden Korkmaz, “Bu dönemde başkan ve yöneticiler destek oldu. Oyuncular da zor dönemi atlatıp düşündüğümüz puanı yakaladı. Hedeflerimiz bitmez. Maç maç düşüneceğiz. Sonunda da bu seviyede kalmaya çalışacağız. Son 3-4 haftadaki gerginlik, baskı üzerimizden gitti” dedi.

Cumartesi günü ağırlayacakları Erzurumspor’un da iki haftadır kazandıklarına dikkat çeken Korkmaz, “Mücadelesi üst düzey maç olacaktır. Sezon sonuna kadar maç maç düşündüğümüzde, bu maçı kazandığımızda bizi nelerin beklediğini herkes biliyor. Bu sıralamada burada kalıp sezonu bitirirsek şehir için camia için çok iyi olur. Kazandıkça her şey ortaya çıkar. Erzurum maçında istediğimizi elde edersek daha net konuşabiliriz” diye belirtti.

“Kupa kaldırmak istiyorum”

Ziraat Türkiye Kupası’nda Anadolu kulüplerinin başarılı bir grafik çizdiklerine vurgu yapan Korkmaz, “Ben bu sene genç oyuncuları oynatmayı, tecrübe sahibi yapmayı düşündüm. Bunda da son derece başarılı olduk. Gelecek sezonlarda biz de farklı düşünceyi yaşayacağız. Ligde şampiyonluk çok önemli ama kupada da şampiyon olmak çok önemli. Benim için çok önemli. Teknik direktör olarak bir kupa kaldırırız, onu da görürüz inşallah” diye belirtti.