Doğukan Sinik analizi: Çok çalışkan ve yeni taktiklere açık

Doğukan Sinik analizi: Çok çalışkan ve yeni taktiklere açık

Antalyaspor’un genç yeteneği Doğukan Sinik, ortaya koyduğu performansla dikkat çekerken, Ajansspor.com da 20 yaşındaki futbolcunun öne çıkan özelliklerini kaleme aldı.

Ajansspor’un Doğukan Sinik ile ilgili olarak yaptığı analizde öne çıkanlar şu şekilde:

Bugüne kadar Türkiye U16 takımında 3 kez Türkiye Milli formasını giymiştir. Yavaş Yavaş yükselen Doğukan, sırasıyla 2 kez Türkiye U18, 9 kez Türkiye U19, 2 kez Türkiye u21 forması giymiştir. Forvet arkası ve 10 numara pozisyonunda görev alan genç futbolcu sağ ayak olmasına rağmen sol ayağını da oldukça iyi kullanabilme özelliğine sahiptir.

Hızı sayesinde karşısında oynayan oyunculara zorluk çıkarabiliyor. Bunu tüm oynadığı maçlara yansıtamasa da hıza sahip bir oyuncu. Top tekniği iyi derecede topları çok iyi kullanıyor ve öldürmemeye gayret ediyor. Top tekniği, hızı eklediğimiz zaman yetenekleri arasına adam eksiltmeyi eklemeden geçemeyiz. Kolay adam geçebiliyor. Fiziği çok iyi olmasa da maç içinde adam eksiltmeyi iyi yapıyor. Teknik olarak bileklerine hakim bir oyuncu. Hırslı bir oyuncu savunmadan çıkardığı uzun toplara oyunculara destek olmak için anında hızlanarak görev bölgesine yetişmeye çalışıyor.

Çok çalışkan ve yeni taktiklere açık

İlk maçlarında kaptırdığı toplarda aşırı hırs yapıp dengesiz ayaklarını kullanarak topu almaya çalışıyordu bunu yavaş yavaş oturmaya başlıyor daha net topları almak için ayağını uzatması lazım ki sarı kart yediği an takımın tüm planlarını değiştirebilir. İlk maçlarına göre gelişim sağlıyor.

Çok çalışkan ve yeni taktiklere açık bir oyuncu. Gelişmesi için yapılacak tüm taktiklere uyum sağlamasını seviyor.

Topsuz koşuları olumlu

Kanatlardan geriye gelen, hızlıca ileriye giden, takımı için her şeyi yapan bir karaktere sahip. Top kontrolü iyi derecede. Ayağına topu yakıştırıyor. Ayaklarına hakim ve yere güçlü basan bir kanat oyuncusu., Patlama gücü çok yüksek bir oyuncu. Geleceğe yönelik planlamalarda kesinlikle yer almalıdır.

Topsuz alanda koşuları olumlu sonuçlanıyor. %70 üzerinde bir olumlu sonuca ulaşıyor. Savunmaya yardıma gelmesi yanı sıra nerede duracağını çok iyi bilmesi genç yaşına rağmen takımı yönlendirmesi, oyunculara duracağı yeri göstermesi çok iyi. Son olarak ise saha görüşü ve adam takibini iyi yapıyor. Sezisi yüksek ve her an nerede baskı kuracağını iyi biliyor.

DOĞUKAN SİNİK KİMDİR?

Ülke: Türkiye

Güncel Takımı: Antalyaspor

Yaş: 20 ( 20 Ocak 1999)

Boy: 1.80

Kullandığı Ayak: Sağ Ayak

Baş Mevki: Orta Saha Sol

Yan mevki: Orta saha sağ, on numara

Sözleşme bitiş tarihi: 30.06.2021

Güncel Değeri: €1M

Genel Maçlarda (Min10)

Güç: İYİ-ORTA

Hız: ÇOK İYİ

Dayanıklılık: İYİ- ORTA

Çeviklik: İYİ-ORTA

Zıplama: İYİ-ORTA

Hızlanma: ÇOK İYİ

Hava Hakimiyeti: İYİ – ORTA

Denge: İYİ -ORTA

Top Kapma: ORTA

Orta Yapma: ORTA