Facia

Skor açısından facia. Ancak benim beklediğim bir sonuçtu. Cuma gününden başlayan saha dışı etkenler takımı bir şekilde etkilemiş. Saha dışı olaylar saha içine yansıdı ve yediğimiz son dakika golüyle maçı kaybettik.

Oyuna gelelim. Üretkenlik “sıfır”. Birkaç tane kenardan gelen ortalar dışında organize bir atağımız yoktu ki golü de kenardan bulduk. 90 dakika kalesine kapanan, hafta içi Sevilla ile yorucu bir UEFA maçı oynayan Akhisar, iki kez kalemize geldi ve sahamızdan 2-1’lik galibiyetle ayrıldı. Bu sezon en çok üzüldüğüm maç olabilir. Haftalardır söylüyorum oyun içi hamlelerde zayıf kalıyoruz diye. Ceza sahasından çıkmayan bir takıma karşı tek forvet inadı neden? Mevlüt’ün girmesi için gol yememiz mi lazım? Ayrıca bu hafta bireysel anlamda bazı oyuncular döküldü. İlk sırada Doukara var. Son haftalarda formsuz. Muhtemelen aklında “yerim garanti” düşüncesi var ve düşük performans sergiliyor. Ayrıca top kullanma konusunda “her zaman” geç kalıyor. Top benim ayağımda kalsın istiyor. Ayrıca son haftaların yıldızı Hakan’da bu maç kötüydü. Ayağında bir ayarsızlık vardı. Açamadığı ortalar, veremediği paslar (Özellikle Doğukan’a atamadığı pas). Doğukan demişken, benim için haftanın tek olumlu yanı. Son haftalarda eleştirdiğim Doğukan bu hafta gerçekten iyiydi. Bazı yanlış tercihleri oldu ama onlara da tecrübe eksikliği diyelim.

Üzüldüğüm bir maç sonu. Atmamız gerekirken atamadığımız ve saçma iki ataktan yediğimiz iki gol. Söylenecek tek şey bu maçtan ders çıkartılmalı. Bütün ataklarımız kenarlara sıkışmak üzerine. Nazım’a ya da Cisokkho’ya, oradan Maicon’a, sonra taç çizgisi üzerinde birkaç pas daha ve top kaybı. Biraz rotasyon ve taktik değişikliği olmalı gibi gözüküyor. Yoksa kapanan her takıma karşı böyle yan pas yapa yapa maç bitiririz.

Milli araya girdik. Galibiyet gelse çok iyi bir şekilde girecektik ama olmadı. Şimdi milli arada hatalardan ders çıkartıp önümüze bakmamız lazım.

Erzurum maçında sonra görüşmek üzere…