Göle maya çalınır mı?

Bu hafta yaşanan hadiselerden ötürü ne maça konsantre olabildim ne de takıma ama geçen hafta yazımda bu ilk 11 bizim olması gereken 11 değil demiştim. İlk 11’de yapılan birkaç değişiklikle takım biraz daha hareketliydi. Geçen haftaya göre daha uyumluydu. İlk 45 dakikanın neredeyse hepsini önde götürdük. Tribünlerin boş olması içerde taraftarların yaşadığı olaylar ve bazı yetersizliklerden dolayı 14 dakikada 3 gol yiyerek geriye düştük ama Bülent hoca bu sefer yerinde değişiklerle birlikte doğru hamleler yaparak muhteşem bir geri dönüşe imza attırdı. 2 gol birden bularak beraberliği yakaladık. Bir de aklıma Mersin maçı geldi. Galibiyet geliyor dedim ama Drole istese yapamayacağı bir vuruşla galibiyeti bize armağan edemdi. Bence maçın kahramanı kaptanımız Diego’dur. Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi ama bal yapmayan arıların takımdan ayrılışı ile 60 dakikada tükenen takımımız 90 dakika mücadele ederek umut verdiler. Lakin yinede eksiklerimiz var takviye şart. Özellikle orta saha ve forvete kesinlikle oyuncu alınmalı.

Malum bazı şahısların kurumların istediği kalıba girmeyip eğilip bükülmeyen duruşundan taviz vermeyen bir 07 Gençlik olduğumuz için kendi evimizin kapıları yönetim tarafından bizlere kapatıldı. Bu nasıl bir saçmalıktır? Bu nasıl bir yönetim şeklidir? Anlayabilmiş değilim. Zira Cihan Bulut’da ne yaptığını bilmiyor, anlam veremiyor ki bugün taraftarın istediğini yerine getirip istifa ediyorum diyor. Madem taraftarı dinliyorsun da neden açmadın kale arkalarını satışa? Başakşehir maçından bugüne Hasan Akıncıoğlu gibi bir tavır takınıp taraftarı karşına aldın. Saçma sapan işlerin içine girdin. Taraftarın siyaset yapmadığı yerde siyaset yaparak kendi ipini çektin. Tercihler seninse sonuçlarına katlanacaksın. Göle maya çalmak Nasrettin hocanın işi senin değil. Kötü bir insan değilsin, şahsen tanıyorum seni ama yanlış yaptın yanlış politikalar izledin bu da seni istenmeyen adam konumuna düşürdü. Ne diyelim… Güle güle Cihan başkan yolun açık olsun.

Maratonda birleşme konusuna gelince neresinden tutarsan tut elinde kalır. Antalya’da taraftar kitlesi futbol kültürü zaten yok denecek kadar az ama son 3 sezondur kalıplaşmış ortalama 10bin kişilik bir kitle var. Oraya grupları sokmak Maratonun tabiatını bozar. Nitekim bu fikir ortaya atıldığında yüzlerce şikâyet ve kombine iptali için kulüp telefon yağmuruna tutulmuş. Konya maçında da tribünü terk eden insanlar olmuş.
Bu iş en iyi kale arkasında olur. Güneyde deplasman tribününün altında olmak birçok açıdan faydalı olmaz. Doğru olan Kuzey kale arkasında olmaktı. Çünkü bütün stada her açıdan hakimsin, mantıklı olan bu. Bir birleşme olacaksa herkes şapkasını önüne koyacak egolarından hırslarından kibrinden çıkarlarından menfaatlerinden arınacak dost meclisinde cemaati oluşturup en doğru en mantıklı karar alacak. Çünkü bu karar bir kişiyi değil yıllar boyunca binlere insanı etkileyecek bir karar olacak.

07 Gençlik Antalyamızın markası, Antalyasporumuzun bel kemiğidir. Kapatılmasını düşünmek, istemek hainlik, karaktersizliktir. 07 Gençlik ağır taştır altında kalırsınız.
Antalyasporla kalın Antalyasporlu kalın.