Gözümüz Yükseklerde

Taraflı tarafsız tüm sporseverlerin “Küme düşecek takımlar” listesinde 1. Sıraya koydukları Antalyaspor’umuz, son 5 haftada 4 Galibiyetini alarak ilk 7 haftalar itibariyle 13 puan toplayarak yeni bir rekor daha kırdı.

Geçtiğimiz sezon deplasman fobisini ziyadesiyle yaşayan takımımız, içinde bulunduğumuz sezonda Beşiktaş ve Ankaragücü’nü devirerek zorlu iki virajı 3 puanla kapatmış oldu. Antalya’da oynadığımız karşılaşmalarda taraftarın da desteğini arkasına alan takımımız sırasıyla Konyaspor’la 3-3 berabere kaldıktan sonra müthiş bir geri dönüşe imza atarak Rize’yi ve ardından Sivasspor’u aynı skorla 2-1 devirmişti.  Kötü oynuyoruz, kırılgan bir takımız dedikçe rekorlar üst üste gelmeye başladı. Fizik açıdan üst seviyede olan Antalyaspor’umuz Ankaragücü maçını gol yemeden tamamlayarak iyi sinyaller verdi. Sezona inanılması güç istatistiklerle başlayan Boffin yine maçın yıldızı olurken, haftalar sonra kendisine ilk 11’de yer bulan Chico ise hiç sırıtmadı. Müsabakanın geneline baktığımızda 1-0 bizi yanıltmasın, 3-0, 4-0’ı bulabileceğimiz bir müsabakaydı. Rakibin atakları Boffin’de son bulurken Mevlüt’süz Gara Oğlan, Doğukan ve özellik orta sahada Hakan-Yekta uyumu skoru korumamıza yardımcı oldu.

Ankaragücü deplasmanında alınan 3 puanla ligde 4. Sıraya kadar yükselen takımımız Bülent Hocayla bir hava yakaladı. Fiziksel açıdan birçok takımın üstünde olan takımımız oyun anlamında eksiklerini giderince rakipler için zorlu sayılabilecek bir takım hüviyetine kavuşacaktır. Karalar bağlayarak başladığımız sezonda futbolcusundan teknik heyetine, yönetiminden taraftarına herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı, yapmaya da devam edecektir.

Antalya’da kaybetmeyen takımımız için yeni hedef, Antalya’da galibiyete hasret kalan Avrupa yorgunu Galatasaray olacak. Rakibimizin deplasman fobisini lehimize çevirip alacağımız 3 puan, lig sıralamasında hepimizi heyecanlandıracak cinsten. Tatlı bir Bülent Korkmaz-Fatih Terim çekişmesine sahne olacak müsabaka öncesi takımımıza yürekten başarılar diliyor, Büyük Antalyaspor Taraftarının takımına sahip çıkacağının bilinmesini istiyorum.