Hayalleri Antalyaspor

Hayalleri Antalyaspor

Antalya’da, Türkiye’deki profesyonel takımların altyapı takımlarına seçilerek, Avrupa’da top oynama hayali kuran 16-19 yaş arası Orta Doğu ve Afrikalı genç futbolcular ağırlanıyor.

Menajerlik şirketi sahibi Mehmet Ali Gürboğa, yaptığı açıklamada, Mısır, Nijerya, Fas, Kuveyt ve Irak gibi ülkelerdeki futbol akademilerinde eğitim gören genç yeteneklerin Antalya’da düzenledikleri kamplara katıldığını söyledi.

Bugüne kadar birçok takıma oyuncu kazandırdıklarını, genç oyuncuları Türkiye’de oynatıp vitrine çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Gürboğa, oyuncuların yeteneklerini sergileyip kendilerini gösterirken, Türk kulüplerinin de çok ucuz maliyetlerle bu sporcuları transfer ettiğini belirtti.

Rosdy: “Daha çok Muhammed Salahlar keşfetmeliyiz”

Mısır ve Kuveyt’te faaliyet gösteren Abro Futbol Akademisi sahibi Muhammed Rosdy, kampa katılma amaçlarının futbolcuları Antalyasporve Aytemiz Alanyaspor gibi profesyonel takımların altyapısında oynatabilmek olduğunu söyledi.

Hedefi Antalyaspor

Kampta top koşturan 17 yaşındaki Iraklı İlyas Canim, 13-14 yaş kategorisinde Almanya’da, 15-16 yaş kategorisinde ise Galatasaray altyapısında oynadığını ifade etti.

Hedefinin Antalyaspor’un altyapı takımına girip, Avrupa’nın büyük takımlarına transfer olmak olduğunu vurgulayan İlyas Canim, favori oyuncusunun İngiltere Premier Lig takımı Liverpool’da oynayan Mısırlı Muhammed Salah olduğunu dile getirdi.

Mısırlı 16 yaşındaki Ahmed Osman ise ülkesindeki futbol endüstrisi zayıf olduğu için Antalya’daki kampı tercih ettiğini belirterek, “Burada yeteneklerimi gösterip, Antalyasporve Aytemiz Alanyaspor gibi kulüplere girdikten sonra Avrupa’ya açılmak istiyorum.” ifadesini kullandı.