İnancımız Tam

Antalyasporumuz, Demir Grup Sivasspor ile Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 6. hafta müsabakasında Antalya Stadyumu’nda karşılaştı. Kırmızı-beyazlı ekibimiz mücadeleden 2-1 galip ayrılarak haftayı 3 puanla 8. Sırada tamamladı.
Geçen hafta alınan ağır mağlubiyetten sonra elde ettiğimiz 3 puan ve 6. Haftalar itibariyle en yüksek puan barajına ulaşmamız bu sezon için takımımızın iyiye gittiğinin göstergesi. Geliştirmemiz gereken yönlerimiz elbette mevcut, mesela futbolculuğu döneminde katı defans anlayışını benimsemiş Bülent Korkmaz gibi bir hocayla çalışan takımın ligin en çok gol yiyen takım olması düşündürücü. Zira Sivasspor müsabakasında da maçın başında kalemizi göle kapatamayarak ligdeki 13. Golü ağlarımızdan çıkardık. Yediğimiz gollere verdiğimiz reaksiyon önemli, Mevlüt, Doukara, Hakan ve Diego skor anlamında yükümüzü çekseler de Maicon’un katılımı bu anlamda önemli olacaktır.
Önümüzdeki haftalar ne getirecek bilinmez fakat takımımız ivme yakaladığı zaman ligde kendine üst sıralarda yer bulacaktır, inancımız tam.
Bir parantez de Doukara-Mevlüt ikilisine. Doukara kanatta, Mevlüt ileri uçta değerlendirilirse daha faydalı olacağı düşüncesindeyim. Doukara katetmeyi seven, bulduğu boşlukları değerlendiren nitelikte bir futbolcu. Mevlüt’ün zekası ve bitiriciliği ile birleşince başarının gelmesi içten bile değil.
Sonuç itibariyle sezon başında bir çok kesim tarafından küme düşürülen Antalyasporumuz, liderin yalnızca 3 puan gerisinde bulunuyor. Bu hafta Ankaragücü deplasmanına çıkacak takımımızdan beklentimiz puan veya puanlarla şehrimize dönmesi.