İşimiz Daha Bitmedi

Bitmedi çünkü haftaya oynayacağımız Malatya maçı neredeyse 10 puanlık bir maç. Haftanın hem ana rakibimizle bir sıralama maçına çıkıyoruz hem de BJK-TS ve BŞK-GS maçları var. Anlayacağınız ilk 6 sırada kıyamet kopacak.

Uyarıyı yaptıktan sonra galibiyetle ayrıldığımız Bursa deplasmanına gelelim. Ben Kasımpaşa maçına çok benzettim ilk 15 dakikayı. Orada da benzer başlamıştık ama Kasımpaşa golü bulmuştu. Rakibi uyuttuktan sonra yavaş yavaş açıldık ve haftalardır kulübede beklemesine anlam veremediğim Mevlüt harika bir 15 dakika oynadı ve ilk golde penaltıyı aldırıp ikinci golü attı. İlk yarı güzel şekilde bitmişken ikinci yarıya anlam veremediğim Mevlüt-Drole değişikliği ile başladı hoca. Aslında anlam veremediğim değil de çok erken gelen bir değişiklik. Mevlüt alev almış durumda ve sen ikinci yarıya başlatmıyorsun. Neden hoca? Sakatlığı falan da çıkmadı bildiğim kadarıyla. Hocayı oyun içi hamlelerde hep eleştirdim ama bu hafta gerçekten çok kötüydü. Mevlüt’ü erken çıkardı. Tamam Drole hızlı ama bu tarz değişiklikler genelde 60. Dk civarı yapılır. Çünkü o dakikadan sonra rakip iyice üzerine gelmeye başlar. Maçta ikinci büyük hatası Zeki/Yekta/Vanqeuir üçlüsünden birini almak için 80. Dakikayı beklemesi. Maicon sahada yürüyerek 80 dakika oyunda kaldı ki 60. Dakikadan sonra oyun kontrolü tamamen Bursa’nın eline geçti ve bizim takımda yorgunluk fazlasıyla ön plana çıktı. Neredeyse her yazımda belirttim, yine belirteyim: Oyun içi hamleler zayıf!

Bir de iki haftadır yaptığı ve hoşuma giden bir tercih var. Cisokho’nun artık kesik yemesi. Yani 15. Dakikadan sonra kale önünde çöken halı saha tipleri vardır ya. Onun bir versiyonu işte Cisokho. Celutska-Nazım ikilisinden memnunum ama hoca bunu daha da geliştirerek oyun içinde beklerin yerini değiştirebilir. Çünkü bazı takımlar bir kanadı diğerine göre çok fazla kullanıyor ve o kanattaki bek oyuncumuzu olumsuz etkileyebilir.

Doğru oyun, iyi galibiyet. Sevindik, güldük, eğlendik ama artık Malatya maçına odaklanalım. Bu arada ben hala 0 puan çekilen Akhisar ve Erzurum maçlarına yanıyorum. En azından 3 puanla şu an çok farklı yerlerde olacaktık…

Malatya maçından sonra mutlu bir şekilde görüşmek üzere…