Kritik Noktayı Geçtik

Geçen haftalarda 4-4-2 dizilişine dönmesini istesem de bu maç için son haftalardaki taktiğimizle devam etmesi gerektiğini düşünüyordum. Kasımpaşa ligin en çok gol atan takımı, kontra atağa en iyi çıkan takımlardan biri ve deplasmandayız. Hoca son haftalardaki dizilişle devam dedi. İlk yarıda rakibe çok fazla atak şansı vermedik. Attıkları gol biraz şans topu oldu, direkten dönen topun rakibin önüne sekmesi. Aslında gol yiyene kadar pek iyi oynadığımız söylenemez. Çünkü topa hakim olan takım Kasımpaşa’ydı. Golden sonra ise güzel reaksiyon verdik. Dengeli oynadık ve arkada açık vermedik. Diego’nun gölü ile de ikinci yarıya eşitlikle girdik.

İkinci yarıda dengeli devam eden maçın kritik noktası Rize ve Beşiktaş maçlarında olduğu gibi Boffin’in kurtarışları oldu. 1-1 devam eden maçta yaptığı üçlü kurtarış kilit noktası oldu ve 87. Dakikada gelen golle kazandık. Penaltı pozisyonunda ise Serdar Özkan tecrübesini konuşturdu ve penaltıyı aldı.

Genel olarak değerlendirirsek takım savunmamız iyi. Dengeli oynuyoruz, arkayı kolluyoruz ve hücuma dengeli çıkıyoruz. Hakan Özmert’in de katkısı inanılmaz. Muhtemelen hocada geçen hafta oyundan aldığı için kendini sorgulamıştır. Takımı yönlendiriyor, hücumu organize ediyor.

Eksik tarafımız ise kenarlar. 1 tane kanat oyuncumuz var o da Maicon. Diğer taraftan destek olmayınca onun üzerine fazla yük biniyor. Ayrıca sol bek pozisyonumuz sıkıntılı. Cissokho defansta bana güven vermiyor.

İçerde Akhisar ile oynayacağız. Bu maçta aldığımız galibiyetin anlamı olması için kendi sahamızdan 3 puanla ayrılmamız lazım. Aslında Akhisar’a karşı da şansımız pek tutmuyor. İçerden 3 puanı alıp Erzurum’a moralli bir şekilde gidelim.

Akhisar maçından sonra görüşmek üzere…