Nazar Boncuğu

Spor Toto Süper Lig’in 5. Haftasında İstanbul temsilcisi Başakşehir’e konuk olduk. Maçın başından itibaren baskılı oyununu kabul ettiren rakibimiz 4-0’lık net bir skorla takımımızı mağlup etti. Maçın geneline baktığımız zaman bir varlık gösteremeyen takımımız haftayı puansız kapatarak kendisine 10. Sırada yer buldu.

Lige verilen milli ara öncesi Beşiktaş deplasmanından 3 puan çıkartarak altın bulan takımımız, hemen bir hafta sonrasında inanılmaz bir geri dönüşle rakip Rizespor’u 2-1’le geçmeyi başarmıştı. 2 haftada alınan 6 puanın moraliyle lige ara verdik. Takımımız Milli arayı iyi değerlendirir ümidini ben dâhil birçok Antalyaspor taraftarı taşıyordu. Deplasmanda Beşiktaş’ı yenerken de evimizde Rizespor’u devirirken de iyi ve göze hoş gelen bir futbol oynamadığımız aşikardı. Rakibimiz Başakşehir yeni kurulan bir takım olmasına karşın, 5 yıldır süre gelen bir birlikteliğin ve tecrübenin de bir göstergesi. Her ne olursa olsun, rakibimiz hangi taktik varyasyonları denerse denesin, bir oyun kültürümüz olmalı ve sahaya yansıtmalıydık. Birinci ve ikinci golleri müsabakanın ilk yarılarında ağlarımızda görmemiz, bu ağır mağlubiyetin görünen sebebi olsa da bunun arkasına sığınmak yapılacak en tehlikeli sebep olacaktır. İstediğimiz ve sahada görmek istediğimiz oyunu henüz sahaya yansıtabilmiş değiliz, bu gerçeği kulak arkası etmemek gerekiyor.  Bu mağlubiyeti “nazar boncuğu” olarak sayıyor bir sonraki haftalarda telafi edilebilir olarak görüyoruz.

Takımımız defans anlamında da istenilen seviyelere ne yazık ki 2-3 sezondur ulaşamadı. Kırılgan takım hüviyetimiz öylesine üzerimize yapıştı ki, deyim yerindeyse elini kolunu sallaya sallaya, ceza sahamıza girip skoru değiştirebiliyor rakiplerimiz. Bülent Korkmaz hocamızın takıma yaptığı gençlik aşısı tutacak gibi görünüyor. Bahadır ve Doğukan yavaş yavaş takıma girmeye başladı diyebiliriz. Doğukan fiziksel anlamda eksikliklerini giderince daha da faydalı olacaktır. Umuyoruz ki Antalyaspor’umuza uzun yıllar fayda sağlayacak bir oyuncuyu kazandık. Orta sahamız da diğer maçlara göre bir derece daha aksadı diyebiliriz. Hakan ve Yekta bireyselde tecrübeleriyle ve oyun anlayışlarıyla takıma katkı sağlayacak derecede ama süreklilikleri yok ne yazık ki.  Charles ve Vainqueur takıma katılınca hamle gücümüz artacak tabi ki ancak kadro şu haliyle reaksiyon gösterecek konumda gözükmüyor.

Başakşehir karşılaşmasında alınan ağır mağlubiyete karşın kazanan bir grup vardı ki, 90 dakika boyunca takımlarını hiç susmadan destekleyen, boğazlarını patlata patlata ANTALYA! diye bağıran Büyük Antalyaspor Taraftarları. Başakşehirli futbolseverlerin şaşkın bakışları altında 90 dakika susmayan taraftarlarımızı yürekten alkışlıyoruz.

Sonuç itibariyle alınan mağlubiyetlerden çıkarılacak dersler takıma olumlu hava katacaktır. Bu yadsınamaz bir gerçek. Bizler de öyle yapacağız. Arkanızda ve gittiğiniz her deplasmanda takımımızın yanında olacağımızın bilinmesini istiyor, futbolcu arkadaşlarımıza önümüzdeki Sivasspor maçında yürekten başarılar diliyoruz.