Nazım Sangare: Kendimi hep Türk hissettim FacebookTwitter Antalyaspor formasıyla gösterdiği başarılı performansla A Milli Takım’a davet edilen Nazım Sangare, Ay-Yıldızlıların kampında gazetecilerin karşısına geçti. Çok iyi bir sezon geçirdiklerini ifade eden başarılı futbolcu, “Şenol Hoca ile biraz konuştuk. Çok detaylı konuşmadık. Burada olduğum için gurur duyuyorum. Buraya seçtiği için hocama teşekkür ediyorum. Hocam ‘tüm maçları kazanmak istiyoruz’ dedi. Şenol Güneş hocama katılıyorum. Tüm maçlarımızı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. İnşallah öyle olacak. 1 sene oldu. Gine’den teklif geldi. Babam Gineli, annem Eskişehirli. Biz her sene tatil için Türkiye’ye geliyorduk. Benim için zor bir şeydi. Ama ben kendimi hep Türk hissettim. O yüzden de Türkiye Milli Takımı’nda oynamak istiyorum diyordum. Buraya geldim ama kalmak önemli. Formayı alacağım ve bırakmak istemiyorum” dedi.

Bülent Korkmaz, Beşiktaş galibiyetinin önemine dikkat çekti

Antalyaspor 2018-2019 sezonunu geride bırakırken, Teknik Direktör Bülent Korkmaz, sosyal medya ekibinin konuğu oldu.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, birçok konuda görüşlerini samimiyetle dile getirirken, açıklamalarından şunlar ön plana çıktı:

“Alt yapıda oyuncunun gelişimini sağlamak lazım. Sahadaki pozisyon bilgisini geliştirmek lazım. Bunlar Türkiye’ye yapılmadığı için genç oyuncular kaybolup gidiyor. Oyuncu profesyonel olduktan sonra doğru kişilerle yönlendirilmesi lazım. O da olduğu zaman oyuncu, daha iyi yerlere gidebiliyor.”

Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Lucescu

“Fatih Terim’in Türk futboluna çok katkısı var. O’nun cesareti beni etkiledi. Mustafa Denizli’nin beni genç yaşta oynatması önemliydi. Lucescu’nun analiz yeteneği bana büyük katkı sağladı. Her teknik direktörden olumlu veya olumsuz olarak etkileniyorsunuz. Kendi futbol doğrumu ekibimle bulup onu uygulamaya çalışıyorum.”

Gelmiş genmiş en iyi Guardiola

“En iyi teknik adam Guardiola. Guardiola bence bir filozof, bir edebiyatçı bir felsefeci diyebilirim. Oyunun her bölümünde oyuncularla taktik olarak çok ilgileniyor. Bence  en büyük becerisi düşündüğü oyunu sahada oynatması. Çok yüksek kazanma oranı var. Gittiği her takımı şampiyon yapıyor. Şu anda gelmiş geçmiş dünyanın en iyi teknik direktörü olarak görüyorum.”

“En çok Akhisar, Ankaragücü ve Bursaspor maçlarında üzüldüm”

“Kendi sahamızda oynadığımız Akhisarspor maçında çok iyi oynamıştık ve kaybettik. Ankaragücü maçı da öyleydi. Bursaspor maçında da çok üzüldüm. Çünkü hiç beklemiyordum. Bu 3 maçı kendi sahamızda kaybetmemiz beni çok üzdü.”

Beşiktaş galibiyetine dikkat çekti

“Beşiktaş’ı kendi taraftarı önünde yenmemiz çok önemliydi. Takımın kendine güvenini getirdi. Beşiktaş maçını kazandıktan sonra sezon sonuna kadar hep ilk 10’un içerisinde kaldık.”

Taraftara sitem

“Taraftar, Bursaspor maçında bize sitem ettiler ama stadı doldurmadılar. Onlar sitem ediyorsa ben de aynı sitemi etmek zorundayım. Çok güçlü bir taraftar var. Takımına sahip çıkıyorlar. O kadar güzel bir stadımız var, ancak boş kalıyor. Kulüpten bir şey istiyorsanız o stat dolmalı.”

“Tüm takımı ıssız adaya götürmek isterim”

“Issız bir adaya düşsem aslında tüm takımı yanımda götürmek isterim. Bizim altımızda olan bütün takımlara baktığımız zaman maddi ve manevi olarak bizim kadar sıkıntı yaşamadılar. Futbolcularımın her şeyini verdiğini düşünüyorum. Farklı bir takımda ve farklı futbolcularla mücadele ediyor olsaydık, bir alt lige düşmüş olabilirdik. Birçok takımda çalıştım. Karakterli oyuncular başarıyı getirir. Sezon başı düşen takımlar arasında birinci sırada gösteriliyorduk, 7.olduk. Bu oyuncular sayesinde başardık.”

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, takımdan bazı futbolcuları da şu sözlerle özetledi.

Boffin: Türkçe’yi herkesten iyi konuşuyor.

Diego: Lider.

Charles: Çılgın bir profesyonel.

Doğukan: Gol atarsa kurban keseceğim.

Yekta: Her şeyiyle sahiplenen.

Chico: Çok iyi profesyonel.

Serdar Özkan: Şov yapan bir oyuncu.

Hakan Özmert: Çok tartıştığım ama sevdiğim bir oyuncu.

Doukara: Özel bir oyuncu.

Celustka: Özel bir profesyonel.

Mevlüt: Golcü.

Nazım Sangare: Öğrenmeyi isteyen ve kendini geliştiren bir oyuncu.

Ferhat Kaplan: Yedek kalmasına rağmen takımı sahiplenen ve güç veren bir oyuncu.

Bahadır: Tembellikten kurtulursa çok iyi futbolcu olacak.

Fredy: Top cambazı.

Zeki: Sakatlıktan çıkmasına rağmen iyi bir profesyonel.