Nazım Sangare – Özel Röportaj

Başarılı futbolcumuz Nazım Sangare ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bu röportaj için teşekkür ederiz.

Öncelikle seni tanıyalım. Nazım Sangare kimdir? Futbol ile tanışması nasıl olmuştur?

⁃ Almanya’da doğdum. Annem Türk Eskişehirli, babam Afrikalı Gineli. Futbol oynamayı Almanya’da küçük yaşta başladım, alt yapı eğitimimi ve ilk profesyonel oyunumu orada oynadım. Futbol benim hayatım.

Antalyaspor’a gelmeden önce Osnabrück forması giymiştin. Futbola Almanya altyapısında başlamanın ve Almanya’da forma giymenin avantajları ya da dezavantajları nelerdir?

⁃ En büyük avantaj benim için disiplin. Almanya’da en önemli olay hatta bu.
Almanya ile Türkiye’yi karşılaştırırsak, iki ülke arasındaki futbolu ve ligi nasıl yorumlarsın?

⁃ Mesela buraya geldikten sonra her şey orası kadar disiplinli değil. Futboldaki küçük detaylar benim için çok önemli.

Biraz da Antalyaspor’a dönersek geçtiğimiz sezon çok zorlu geçti bu sezon hakkında hedefleriniz neler ?

⁃ Hedeflerimiz tabii ki öncelikle ligde kalmak. Çok iyi başladık dahada iyi şekilde devam edeceğiz. İnşallah sonunda Avrupa Kupalarına katılmaya hak kazanırız.
Antalyaspor’da ilk geçtiğimiz 8 haftada oynanan oyun ve Bülent hoca hakkında neler düşünüyorsun?

⁃ Bülent hocamız çok disiplinli ve cesurca oyun sergilememizi bizden istiyor ve bizde bunu ilk 8 haftada sahaya yansıttık. Çok hırslı ve başarılı hoca olarak gerçekten idol bir insan. Ondan çok fazla şey öğrendim defansif yönüm onun sayesinde daha çok gelişti. İnşallah böyle iyi yerlere geleceğiz.

Antalyaspor taraftarları, forma giydiğin maçlardaki performansın sebebiyle seni ilgiyle takip ediyorlar. Onlar hakkında neler söylemek istersin?

⁃ Taraftarımızı gerçekten beğeniyorum. Yensekte yenilsekte desteklerini her zaman arkamızda hissedebiliyoruz. Çok kötü zamanlarda bile bizi hiç yanlız bırakmıyorlar ve bize çok iyi davranıyorlar. Buraya gelmeden daha önce hiç böyle olacağını tahmin etmemiştim. Takım bu taraftar desteğiyle heryere gelebilir.

Antalyaspor ve kontratın 2020 yılında bitiyor. Sözleşmen bittiğinde tekrardan Antalyaspor’da kalmayı düşünüyor müsün kariyer hedeflerin neler ?

⁃ Öncelikle benim ilk hedefim Antalyaspor’da kalıcı olmak ve birgün Türk Milli Takımında oynamak. Ben burda çok rahat ve mutluyum.

Antalyaspor’a geldiğinden bu yana Rıza Çalımbay, Leonardo , Hamza Hamzaoğlu ile çalıştın. Bu hocaları nasıl değerlendirirsin?

⁃ Rıza Çalımbay ve Leonardo ile çok fazla çalışma fırsatım olmadı. Bana en büyük şansı veren hoca Hamza Hamzaoğlu, ondan çok fazla şey öğrendim. Ona buradan çok teşekkür ediyorum.

Bugüne en beğendiğin ve çalışmaktan en keyif aldığın teknik adam kim olmuştur?

⁃ Zor bi soru ama Türkiyede Hamza Hamzaoğlu ve Bülent Korkmaz. Osnabrück’te Joe Enochs.

Futbol geleceğinle ilgili planların nelerdir?

⁃ Şuan sadece Türkiye’de kalıp burada oynamak var. Kariyerime burada devam etmek istiyorum.

Antalya’yı ve Antalya halkının Antalyaspor’a bakışını nasıl buluyorsun?

⁃ Şu an iyi durumda ama daha çok gelişmesi lazım. Bu şehirde alışveriş merkezlerinde Antalyaspor’a ait mağaza olmasını ve sokaklardaki bayrakların çoğaltılması Antalya’da yaşayan halkın Antalyaspor’a bakış açısını güçlendirir.

Biraz da futbol dışından konuşursak, boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun?

⁃ Almanya’dan arkadaşlarım sıklıkla yanıma geliyorlar onlarla vakit geçiriyorum. Antalya çok güzel bir şehir burada fırsat buldukça gezip dolaşmaktan zevk alıyorum. Ayrıca basketbol oynamayı, bağlama çalmayı ve müzik dinlemeyi seviyorum.

Burdan son olarak Antalyaspor taraftarına ve 07 Gençlik Grubu üyelerine ne söylemek istersin ?

⁃ Bizi desteklemeyi hiçbir zaman bırakmasınlar. Onlar bizi destekledikçe biz dahada hırslı ve güzel futbol oynuyoruz. Biz takım olarak 07 Gençlik Grubundan çok memnunuz bizi hem içeride hem dışarıda çok iyi destekliyorlar. Taraftarımız olmadığı zamanda kendimizi boşlukta hissediyoruz.

(Röportaj: Muhammed Oktay)