Orta Sahamız Yok

Maçın ilk dakikalarında takımın kendine güveni vardı. Duran toptan gelen golden sonra da umutlandık. Ancak öne geçtikten sonra takımda hafif bir düşüş yaşandı. Tribündeki gerginlik de bu duruma katkı verdi ve 5 dakikada yediğimiz 2 golle ilk yarıyı mağlup kapattık. Konyaspor’un 3. golüyle umutlarımız tükense de iyi bir geri dönüşe imza attık ve her anlamda kötü geçen haftada 1 puanla sahadan ayrıldık. Hatta Drole 4. golümüzü atabilse kötü geçen haftanın sonunda sahadan mutlu bir şekilde ayrılacaktık. Tecrübesizlik, gençlik… Pozisyonun yorumunu size bırakıyorum.

Gelelim takıma. Orta sahamız yok. Geçen hafta hiçbir katkı alamamıştık. Bu hafta yine aynı durum. Gollerin ikisi kornerden diğeri de kanattan gelen orta sonucunda. William ne yapıyor? Hakan Özmert bütün kornerlerde kaleciye ortalıyor. Seken topların(basketbol tabiriyle ribaund) çoğu kontra atak. Korner kullanıyoruz devamında kalemizde gol tehlikesi yaşıyoruz. Konyaspor kalecisi Serkan Kırıntılı asist yapıyordu neredeyse. Rıza Çalımbay’dan beri Danilo’yu 10 numara değil de kanat oynatma hastalığı var. Şu yaratıcı orta saha yokluğunda Danilo artık 10 numara pozisyonunda denenmeli. Merkez orta sahaya da transfer ya da yapılanma şart.
Defans hattımız ise geçen seneden beri aynı. Diego’nun olmadığı bir maçı 2-3 gol yiyerek tamamlarsak başarı olur. Beklerimiz yine aksadı. Aly Cissokho ve Serdar Özkan’ın lisansı bir şekilde çıkarılmalı. Hem sol bek sorunu çözülür hem de kanat rotasyonu olur ve Danilo sevdiği yere dönebilir. Forvetimiz ise bir adet Doukara’dan ibaret. Sakat/Cezalı duruma düştüğü anda forvetsiz oynamak durumunda kalırız. Yönetim bu durumu görmeli.
Takım için iyi görünen kısım ise hırs. Bülent Hoca futbolculuk zamanındaki gibi hırsını takıma aşılamış. Kendisi de hırsından bir şey kaybetmemiş. Top taca çıktığında koşup alıyor oyun hızlı başlasın diye. Gençlere değer veren bir hoca. İki haftadır ilk 11’de gençler görüyoruz. Bizim taraftarımız gençlerin arkasında durur, kollar. Genç oyuncularımız rahat olsunlar. Hırs konusunu destekleyen en önemli nokta ise 3-1’den gelip 3-3 kalıp galibiyeti kaçırmamız. Bu hafta Bülent Hoca’nın tek hatası Chico’nun sol bek oynaması oldu. Sol kanattan katkı alamadık. Defans yaparken de çok aksadık. Tahminimce ilk ve son denemesi olmuştur.

Sonuç olarak ilk iş taraftar krizi çözülmeli. Geçen yılın taraftar şampiyonu biziz derim. Küme düşmenin sınırlarındayken bile deplasmanlarda daima yanında olduk takımın. Ancak ne olduysa bu sene istenmiyoruz. Kale arkalarını satışa kapatmak ayıp. Amaç istemediğiniz kişileri almamak olabilir ama 30 lira bilet satışı yaparsan da ortalama gelirli bir aile nasıl maça gelsin. Taraftar krizini çözelim gerisi gelir. Bu takım bizim, bu takım hepimizin!