Oyun İçi Hamleler!

Aslında skor haricinde geçen haftakine benzer bir maç izledik. Maça iyi başlayan bir Antalyaspor, sonrasında ise topu rakibe teslim edip geride kalan bir Antalyaspor. Nedeni oyun içi hamlelerde hocanın zayıf kalması.

Geçen hafta maçın kırılma anının Alanyaspor’un 10 kişi kalması olduğunu belirtmiştim. İkinci yarı başladığında oynayan ve bizi defansa kapatan bir Alanyaspor izlemiştik. Bu hafta ise maça (geçen haftaki gibi) pozisyonlar bularak başladık ve Doukara’nın uzaktan golüyle öne geçtik. 25. dakikadan sonra ise topu ve oyunu rakibe teslim ettik. Sonra ise bu sezon en çok eleştirdiğim isim olan Cisokkho maalesef beni yanıltmadı ve penaltıya neden oldu. Hocanın sol bekte artık Olcan’ı falan düşünmesi lazım. Gerçekten hayalet gibi bir sol bekimiz var. Rakip sağ kanat topu aldığında arasında 5-6 metrelik bir mesafe oluyor. Resmen rakibe orta aç demek bu. Geçen sene eleştirilerin odağında olan Sakıb bile (ki ben Sakıb’ı beğenen taraftaydım) Cisokkho’dan 5 kat daha iyi. Bu mevkinin düzelmesi şart. Maicon’un iyi niyeti olmasa sol bek kaynaklı çok gol yeriz. Buraya bir çözüm şart!

Gelelim ikinci yarıya. Hakan Özmert değişikliğini kimse anlamadı sanırım. Bizi orta sahadan ileriye taşıyan tek oyuncumuzu çıkarttı hoca. Ayrıca rakipte aynı işi yapan oyuncu Yusuf Yazıcı sakatlanıp çıkmışken, rakibin ataklarının azalacağı belliyken Mevlüt hamlesi neden 80. Dakikaya kadar bekliyor. Bir de hoca Doğukan’a çok fazla sabrediyor iki haftadır. Genç oyuncularımızın yanındayız ama hoca bu oyuncular kötü günlerinde oynatmaya devam ederse bu durum oyuncunun zararına olur. Üç haftadır aynı dizilişle ve 1-2 oyuncu değişikliği haricinde aynı kadroyla oynuyoruz. Ama artık (en azından iç saha maçlarında) 4-4-2 ve Mevlüt hamlesi şart. Gol atmamız lazım ve oyunu 90 dakikaya yaymamız lazım. Bir de oyun içi hamleleri yapmamız lazım.

Haftaya Kasımpaşa deplasmanı var. Golcü bir takımla oynuyoruz ve deplasmandayız. Dikkatli olmamız lazım. Bizim için sezonun geri kalanı için kilit maç olabilir. 1-0 da olsa maçı alıp ileriye bakmalıyız.

Ve de başlıkta belirttiğim gibi oyun içi hamlelerde “CESUR” olmalıyız!

Kasımpaşa maçından sonra görüşmek üzere…