Öztürk’ten Avrupa açıklaması!

Öztürk’ten Avrupa açıklaması!

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, A Spor’a açıklamalarda bulundu. Kırmızı-Beyazlıların UEFA Kulüp Lisansı alamamasıyla ilgili olarak da bilgi veren Öztürk, ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Fenerbahçe maçına galibiyet parolasıyla çıkacaklarını ifade eden Öztürk, “Avrupa’yı konuşmak güzel ama kulübün ciddi mali sıkıntıları arasında bu işler kolay olmuyor. Sezona başlarken felaket senaryosu çizilirken Antalyaspor’un nerelere geldiği takdire şayan bir durum. Avrupa’ya da umarım gideriz ancak kolay değil. Maddi durumdan dolayı UEFA lisansını da çıkarmak kolay değil. Ancak biz elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

Nazım ve Doukara’ya teklif yok

Nazım Sangare ve Souleymane Doukara ile ilgili olarak gelen resmi bir teklif olmadığını belirten Öztürk, “Bize gelen resmi bir teklif yok. Nazım’dan memnunuz. Teklif gelirse değerlendiririz. Doukara da önemli bir futbolcu, sakatlıktan sonra daha az şans buldu ama Mevlüt’ün performansının yükselmesinin de etkisi var. İki forvetimiz de iyiydi. Doukara ile 2 ay önce sözleşme yeniledik. Önümüzdeki senelerde de katkı sağlayacaktır. Teklif gelirse de değerlendiririz” diye belirtti.

Korkmaz ile devam

Bülent Korkmaz ile devam etmek istediklerini belirten Başkan Öztürk, “Teknik kadromuzdan memnunuz. Bu başarılı tabloda büyük payları var. Kendileriyle devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Nihat Özdemir’e destek

TFF Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Nihat Özdemir’e de destek veren Öztürk, “TFF için aday çıkacağını sanmıyorum. Nihat Özdemir güçlü bir isim. Güzel işler yapabileceğini düşünüyorum. Türk futbolunu yakından bilen bir isim. Burada da doğru hamleleri yapacağını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.