Patladık

Ligin iyi takımlarından olan Beşiktaş’a karşı olan oyunda ne kadar iyi bir strateji ile oynadıysak bu maçta o kadar kötüydük. Ligin en fazla top tutan, yıllardır bir sistemi olan Başakşehir takımına karşı ne yapacağını bilmeyen bir takım vardı sahada. Yazılarımın hemen hepsinde söyledim, HÜCUM PLANIMIZ YOK! Beşiktaş üzerimize geldiği için kontra taktiği tuttu. Maçın ikinci yarısı kalemizde oynanmıştı. Konya maçında ise rakibin oyundan düşüşünü değerlendirdik. Rize maçında ise rakibin cömertçe harcadığı pozisyonlar sonrası iki gol bulup maçı çevirdik. Ancak ilk ciddi sınavımızda patladık. Takımdaki başlıca eksikler:

1-Hücum planımız yok, oyunu rakip yarı sahaya taşıdığımızda ne yapacağımızı bilmiyoruz

2-Kadro istikrarımız yok, her maç orta saha dizilişimiz değişiyor

Kadro istikrarımızın olmaması oyun içinde de istikrarsızlık yaratıyor. Orta saha erken düşüyor ve kontrolü kaybediyoruz. Sonrasında ise rakibi izliyoruz.

Hocanın yapması gereken kadro istikrarını sağlayıp (transferler de yapıldı artık bahanesi yok) bir hücum planı geliştirmek. Unutulması gereken bir maçı geride bıraktık. İçerde Sivas ile oynuyoruz. Dişimize göre bir rakip. Bu maç sezonun gidişatı hakkında çok fazla fikir verecek bana göre.

Haftaya görüşmek üzere…