Son Nefeste

Arka arkaya aldığı başarılı sonuçlarla tüm spor kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken Antalyaspor’umuz, evinde konuk ettiği Galatasaray’a 87. Dakikada yediği gol ile 1-0 mağlup oldu.

Avrupa yorgunu Galatasaray karşısında savunma ağırlıklı bir anlayışla mücadele eden takımımız sahaya istediklerini yansıtamazken oyun anlamında kötü gidişatını sürdürdü. Maçın başından itibaren baskılı oynayan rakibimize karşı mücadele anlamında diş geçirmeye çalışan takımımız zaman zaman başarılı olurken kontra ataktan bulabileceği boşlukları değerlendirmeyi çalıştı. Sinan Gümüş’ün kafa vuruşu ve Donk’un golü dışında Boffin’e gelmeden eriyen rakip atakları, fiziksel açıdan rakibimize kaybetmediğimizin en büyük göstergesi oldu.

Ne yazık ki oyun anlamında kötü gidişatımız sürmekte. Deyim yerindeyse “Çatır Çatır Top Oynayan” takımlar sıralamasında listede bile değiliz şu anda. Ligde bulunduğumuz konum itibariyle bu konu perdelense de gerçeği de görmezden gelemeyiz. Ligde bulunan diğer Anadolu takımlarının müsabakalarını izleme fırsatım oldu, bir Malatya-Sivas maçı var akıllara zarar, keza Konyaspor-Beşiktaş müsabakası, Kayseri-Rize ve tabi Kasımpaşa-Göztepe müsabakaları… Rakiplere baktığımızda ısıran, savaşan ve güç üstünlüğünü karşı tarafa geçirmeye çalışan takımlar. Bizler ne yazık ki saydığımız takımlardan mücadele anlamında çok gerideyiz.  Bülent Korkmaz Hoca ile puan anlamında iyi bir hava yakaladığımızı düşünüyorum, çok büyük bir sıkıntı yaşanmadığı takdirde takımımızın sezon sonunda küme düşme potasının uzağında olacağını düşünmekteyim. Umut ediyorum ki oyun anlamında istenilen seviyelere çıkar, rakiplerimizin karşılaşmaktan çekineceği bir ekip oluruz.

Karşılaşmada bir diğer dikkat çeken detay ise ‘07 Gençlik’ taraftar grubumuzun, kırmızı beyazlı ekibimize Galatasaray’la oynadığı maçta, takıma destek vermek için göğüs ve sırt sponsoru olmasıydı. İlklerin taraftar grubu olma yolunda emim adımlarla ilerleyen taraftar grubumuz yense de yenilse de tam destek parolasıyla desteklerine devam ediyor.