Takım Ruhu

Kadro açıklandığında sol bek Celustka dikkatimi çekti ilk olarak. Sonrasında ise orta saha dizilimine baktığımda Beşiktaş maçına benzer bir sistem gördüm. Ancak Rize ile Beşiktaş aynı değil. Beşiktaş takımı üzerimize geldiği için hızlı ataklarla 3 gol bulduk. Rize takımı ise bizim seviyemizde bir takım. Orta saha üretkenliğimiz yoktu ilk yarı. Topu karşı sahaya taşıdığımızda ne yapacağını bilmeyen ve hücum planı olmayan bir takım gördüm maalesef. Kadronun bir diğer zayıf yanı ise gençlerin fazlalığı. Geçen hafta da belirtmiştim abartmamak lazım diye. Bahadır’ın penaltı yapması bu görüşümü destekledi. Tecrübesizlik diyelim. Dikkat etmek lazım. Hakem görmese bile artık VAR sistemi devreye giriyor. Yani kaçamazsın cezadan. Salih’e forma şansı verilmesi gerektiğini düşünüyorum ama Bülent Hoca da kariyerine genç yaşta başlamış bir isim. Belki bu durumdan kaynaklıdır Bahadır tercihi.

Gelelim ikinci yarıya. Bambaşka bir Antalyaspor izledik. Mevlüt’ün oyuna girişi ile birlikte oyunun hâkimi olduk ve pozisyonlar bulmaya başladık. Ancak Doukara’nın kırmızı kartı işleri değiştirdi. 10 kişi kaldık ve Rizespor takımı defansımızı eksik yakaladığında geçen haftanın yıldızı Boffin devreye girdi ve takımı oyunda tuttu. Bana göre galibiyetin ateşini yakan isim. 88. Dakikaya 1-0 geride girip maçı almak hem geçen haftaki galibiyeti anlamlandırdı hem de takıma yüksek moral verdi. Tabi burada en önemli faktörü söyleyeyim: TARAFTAR. 90 dakika skordan bağımsız destek ve takıma bunu hissettirme. Bülent Hoca da dedi maç sonu taraftar bizim her şeyimiz diye.

Takımda ruh var bu belli. Hissediliyor. Oyun olarak eksiğimiz olsa da (özellikle hücum anlamında) yeni transferlerle birlikte ilerleme kaydedeceğimizi düşünüyorum. Şimdi önümüzde milli maç arası var. Yeni transferleri takıma adapte edip hücum anlamında aksamayan bir Antalyaspor takımı yapması lazım hocanın. Bu sistemin olma sebebi oyuncu eksikliği olabilir. Harun merkez orta saha olmasına rağmen kanat oynamak zorunda kaldı en basit örnek. Ama artık bahane yok. Transfer yapıldı. Oyuncu var. İlk 4 haftada takımın durumu göz önüne alındığında 7 puan gayet iyi. Milli maç arasından sonra Başakşehir deplasmanı var. Ayaklarımız yere bassın. Takım ruhu başarıyı getirir.