Tatil Bitti Geri Döndük

Hayatta istemediğimiz birçok duruma maruz kalabiliriz. Bazen üstesinden geliriz bazen de tam tersi yıkılırız. Önemli olan böyle bir durumdan tekrar eski halimize dönebilmemizdir. Bir boks maçı gibi düşünecek olursak, defalarca yumruk yersin sendelersin ama düşmezsin. İşte hayat böyle bir şeydir. En çılgın fırtınalarda bile dimdik durabilirsen bu hayatta kazanabilirsin. Pes edersen her zaman kaybedersin. Diyelim ki düştün, ayağa kalkarsan yine kazanırsın. Mücadele hayatın her alanında vardır. Mücadele etmekten kaçmamak gerek. Yoksa mutsuzluklar ardı ardına gelir, hayat çekilmez bir hal alır.

Güzel bir Antalya gününde rakibimiz Göztepe’ydi. İki takım da son 2 maçını kaybetmiş, kazanmak için sahaya çıkmıştı. Kazanan moral bulacak, kaybeden ise büyük bir girdabın içine girecekti. Üst sıralardan kopmamak için kazanmalıydık. Maça iyi başladık. Kontrollü bir şekilde rakibi karşılayıp hücuma çıkıyorduk. Dakikalar 20 olduğunda belki de takımın teknik kapasitesi en yüksek olan oyuncusu Serdar Özkan sahneye çıktı. Tam ondan beklenen bir gol atmıştı. Öyle bir noktadan öyle bir yere vurmak ancak bir sanatkarın işidir. Serdar da bir sanatkâr gibi gol atmıştı. İstediğimiz anlarda gelen bu gol bizi avantajlı konuma getirmişti. Oyunun kontrolünü elimize almıştık. Zaman zaman cılız ataklar oldu. İlk yarı bu şekilde tamamlanmıştı.

İkinci yarı sahada bambaşka bir Göztepe vardı. Kalemize sürekli hücum yapıyorlardı. Castro ve Jerome’un şutları az farkla auta çıkmıştı. Biz yine her zamanki gibi skoru koruma peşindeydik. Maçın kader anı 61. dakikada Yasin’in topunun Boffin tarafından çıkarılmasıydı. O dakikadan sonra tehlikeli bir atak yemedik. Ama öyle bir pozisyon vardı ki ders çıkarmamız gereken. Dakika 84 olmuş 1 gol atsak rahatlayacağız ama daha golü atmadan rahat olan Drole bekledi ve nihayetinde mutlak gol pozisyonu kaçmış oldu. Açıkçası çok sinirlendim. Bir insan hem yaşı genç hem yetenekli hem de hızlıyken, ayrıyeten takımın forveti sahada yokken ona verilen şansı neden değerlendiremez? Bu ilk de değil. Ona güvenenleri defalarca hayal kırıklığına uğrattı. Umarım düzelir. Neyse sonuç olarak 3 puanlı günlere geri dönmüştük. Moralimiz yerine gelmişti. Üst üste 2 zor deplasman öncesi gelen galibiyet özgüven açısından önemliydi.

Değinmeden geçemeyeceğim bir konu daha var. Her ne kadar takım sahada gerekeni yaptı ve maçı aldıysa da 3 puanın yarısı da taraftara aitti.  Kuzey kale arkası harika görünüyordu. Takımı öyle bir itti ki ortam muhteşemdi. Taraftarın gücü doğal olarak sahaya da yansımıştı. Maçın gününün ve saatinin ne kadar önemli olduğunu bu vesileyle daha net görmüş olduk. Bu takım bizim sahip çıkalım. Her maç böyle olursa başarı inanın ki zor değil. Yeter ki destek verelim. Herkes yanında 1 kişi getirirse 2 katı demektir. O zaman gelecek maç herkes yanında 1 kişi getirsin ve ikiye katlayalım sayıyı. Daha çok taraftar daha çok destek daha çok başarı.

Önümüzde çok zorlu iki deplasman var. Rakiplerden birisi hücum, diğeri savunma futbolunu çok iyi oynuyor. İki takım da formda. İnşallah Bülent Hoca rakipleri iyi analiz eder ve onlara uygun taktikle sahada olur. 2 maçtan gelecek olan 6 puan muhteşem, 4 puan iyi, 3 puan da fena değil. Ama hedef küçültmeden 2 maça da çıkarsak alabiliriz. Ne demiştik yazının başında o kadar yumruk yedik ama yıkılmadık. Zorlu bir maçtan galip çıkıp ayağa kalktık. Kafalarımız 2 maçlığına tatile çıkmıştı. Tatil bitti geri döndük!