Yanılmak İstiyorum

Öncelikle 2018-2019 sezonu hayırlı olsun. İnşallah bu sene her şey istediğimiz gibi olur. Bu sene gülmek istiyoruz. Artık korkulu rüya görmek istemiyoruz. Bunu hak ettiğimizi düşünüyorum.

Geçen seneki kadromuzdan oyuncularla sahadaydık. Takımımızın maça çıkan on biri öyle çok da kötü değildi. Kaliteli ayaklara sahiptik. Aynı zamanda hızlı bir takımdık. Güzel kontralar bulup, yeterli skoru yakalayabilir eve 3 puanla dönebilirdik. Moraller yerinde hava güzel, her şey güzel.

Güzellikler arasında maç başladı. Başladı da Kayseri idman yapar gibi başladı. Onlar oynuyor biz izliyoruz. Bir tek çekirdeğimiz eksik. Derken Nazım’ın bir pozisyon hatası ve ardından defansın yerleşememesi sonucu gelen gol. Deplasmanda geriye düşmek ayrı, oynamadan geriye düşmek ayrı. Tedirginlik gözlerden okunuyor. Dakikalar ilerledi biraz dengeledik. Cömertçe harcadık çok pozisyonu. Derken alışılagelmiş bir tarife ile karşılaştık. Belki de takımın en iyi orta saha oyuncusu Charles, yine aynı hareketten ikinci sarıyı yedi ve oyundan atıldı. Artık işimiz daha da zordu. İlk yarı böyle bitti.

İkinci yarı ilk dakikalarda eksik olmamıza rağmen başa baş oynadık. Birçok duran top ve birkaç önemli pozisyonu maalesef yine harcadık. Yediğimiz bir kontrada golü kalemizde gördük. O dakikadan sonra hiçbir aksiyon olmadı ve Kayseri hak ettiği üç puanı aldı.

Takımımız çok yalnızdı. Belki de ondan motive olamadılar. Taraftar çok önemli bir faktör. İtici bir güç. Maalesef anlamsız federasyon kararları nedeniyle takımı yalnız bırakmak zorunda kaldık. Taraftar demişken üstünde durmam gereken bir konu var. Nihayet tribünler uzun zaman sonra birleşiyor. Bugün duyduğum en güzel haber. Tek vücut, tek ses!!! Daha güçlü bir tribün. Umarım takıma da yansır.

Neyse gelelim tekrar maça ve bitirelim. Maçta özetle gördüklerim şunlardı. Ruhunu ve eski günlerini kaybetmiş futbolcular. Evlere şenlik bir defans. İyi çalıştırılmamış bir takım. Taktiği olmayan bir hoca. Allah’a emanet bir kulüp. Bu gidişin sonu pek de iyi görünmüyor. Bu hoca ile olacak gibi değil. Tünelin sonunda ışık göremiyorum. Ve inanın en çok ben yanılmak istiyorum!!!