Yolun Sonu Aydınlık

Antalyaspor’umuz Spor Toto Süper Lig’in 14. Haftasında evinde ağırladığı Göztepe’yi Serdar Özkan’ın jeneriklik golü ile 1-0 geçerek 2 haftalık kötü gidişata dur dedi.

Akhisar Belediyespor ve Erzurumspor’a boyun eğerek son iki haftayı puansız kapatan takımımız için son derece önem arz eden bir müsabakaya çıktık. Arka arkaya gelen galibiyetler, güzel ve göze hoş gelen futbol, attıklarımız ve kaçırdıklarımızla dolu geçen haftalar sonunda 2 hafta üst üste gelen mağlubiyet serisi takımı ve taraftarları üzdü. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Süleyman Doukara’dan gelen sakatlık haberi de eklenince takımımızın ritmini ve heyecanını kaybedeceğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazlaydı.

Takımda en büyük aksayan yönümüz olan sol bek mevkiine çözüm bulabilmiş değiliz ne yazık ki. Cisssokho’nun formsuzluğu tüm defans hattının dengesini iyiden iyiye bozmaya başlamıştı son iki haftadır. Bülent Hoca da bunu görmüş olacak ki Cissokho’yu kesip yerine Celustka’yla başlamak zorunda kaldı. Orijinal mevkii dışından defansın sağında, solunda ve önünde zaman zaman gördüğümüz Celustka sol bekte üzerine düşenin fazlasını yaptı.

Defansta Salih Dursun, orta sahada ise golümüzün sahibi Serdar Özkan büyük özveriyle mücadele ederek takımımıza katkı sağladı. Burada Barrada’ya bir parantez açmak istiyorum. Büyük beklentilerle geldiği Antalya şehrine ve takımına kattığı tek bir güzellik bulunmazken hala bu takımda kendine yer bulabiliyorsa buraya bir soru işareti koymakta fayda var. Yanındaki önündeki arkasındaki adama tek bir pas atma başarısı gösteremeyen Barrada mı haklı, yoksa formayı Türkiye Kupası maçları dışında giymeyen, giyemeyen Danilo mu?

Allah başımızdan Hakan Özmert – Zeki Yıldırım ikilisini eksik etmesin diyor, bir sonraki hafta karşılaşacağımız Bursaspor karşılaşmasında takımımıza başarılar diliyorum.