Yörük Derbisinin Galibi “ANTALYA”

Spor Toto Süper Ligin 9. Hafta karşılaşmasında iki Antalya takımı karşı karşıya geldi. Maç boyunca baskısını rakibine hissettiren  takımımız müsabakayı 41. Dakikada Gara Oğlan Sülo’dan gelen golle  1-0 kazandı.

Spor Toto Süper Lig’de Antalyasporumuz ve Aytemiz Alanyaspor’un kozlarını paylaştığı müsabaka seyir zevki acısından yüksek tempoda geçti. Maç esnasında yağan yağmur oynanan futbola ayrı bir güzellik katmış olacak ki pozisyonlar da ardı ardına geldi. Maicon’un kişisel becerisi ve pozisyon almasındaki akılcı koşusu sayesinde Doukara ile gelen gol, başta Alanya’da deplasman tribününü dolduran taraftarlarımız olmak üzere tüm Antalyasporluları sevince boğdu. Maçta başka gol olmazken, ikinci yarısında  zaman zaman üstün oynadığımız müsabakadan 3 puanla ayrıldık. Burada bir parantez açıyorum, Antalyalı birkaç yerel gazetecinin söylemine göre 27 yıl sonra Alanyaspor deplasmanından kazanarak dönmüşüz..  Spor Toto Süper Ligde Anadoludan iki takımla temsil edilen tek şehir olan Antalya’nın böyle bir derbiye ev sahipliği yapması bizleri ayrıca gururlandırdı.

Bu sonuçla 9. Hafta itibariyle 16 puanla liderin 3 puan gerisinde 4. Sırada kendisine yer bulan takımımız, “Bu takım düşer”cilere inat yürümeye devam ediyordu. Geçen sezonun deplasman fakiri olan takımımız 9. Hafta itibariyle dış saha performansı bakımından liderlik koltuğunda oturuyor. Fiziksel açıdan eksiği olmayıp fazlası olan Antalyasporumuz oyun anlamında da kendini geliştirmiş olacak ki pozisyonlarımız da arka arkaya geldi. Maicon’un kişisel becerisi, sorumluluk almasıyla birleşince ortaya görmeyi istediğimiz Maicon’u çıkardı. Gara Oğlan bildiğiniz gibi, durmuyor, yıkılmıyor, atıyor.. Orta sahada ise adeta evrim geçiren Hakan Özmert-Yekta ikilisi deyim yerindeyse geçit vermedi. Sanki son 3 sezondur maç kaçırmamışçasına mücadelesini veren Chico ise formayı kaptığının müjdesini verdi.

Ulusal ve yerel medya tarafından da takdirle karşılanan “Barbaros Ortaokulu” yazılı formalar ise maça ayrı bir güzellik kattı. Daha önce Galatasaray maçına taraftar gurubumuz 07 Gençlik’in göğüs sponsorluğunda çıkan Antalyaspor, Aytemiz Alanyaspor maçına ise Barbaros Ortaokulu göğüs reklamı sponsorluğunda çıktı. Türkiye’de ilklerin öncüsü olma yolunda emin adımlar atan kulübümüz birçok kulübe de ışık olmaya başladı.

Bir parantezde taraftarlara açmak gerekiyor. Antalya’dan, Alanya’ya kadar  takımımıza, futbolculara ve teknik heyete desteklerini esirgemediler. Yağmurlu ve serin havaya inat Antalyasporumuzu yalnız bırakmayan tüm taraftarlarımızı yürekten kutluyoruz.